کارخانه سیمان جوین

سیمان جوین یکی از کارخانه های مطرح کشور در زمینه تولید سیمان است. این کارخانه با تولید ۴ هزار تن سیمان به صورت روزانه قادر است نیاز سیمان کشور در بخش های مختلف را تأمین کند. در واقع محصول این کارخانه از اقلام محبوب همیشگی برای خرید و فروش سیمان در بازار به شمار می آید. کیفیت سیمان این مجموعه از زمان به بهره برداری رسیدن آن در سال ۱۳۸۹ تا به امروز روندی بسیار مطلوب را در پیش گرفته است. چرا که کیفیت محصولات آن دقیقاً منطبق با اهداف کارخانه با کیفیت استاندارد جهانی کاملاً همخوانی دارد.

مشخصات کارخانه سیمان جوین

این کارخانه در منطقه کم برخوردار ایران، جوین و جغتای، توانسته است در زمینه اشتغال زایی بسیار خوب عمل کند. همه مزیت های سیمان جوین به دلیل ۳ ویژگی فوق العاده مهم زیر ایجاد شده است:

محصول کارخانه

سیمان پرتلند نوع II (Type II portland cement) محصول بسیار با کیفیت سیمان جوین است. از مهم ترین ویژگی های این محصول که با نام سیمان خاکستری نیز در بازار شناخته می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کارخانه سیمان سبزوار

سیمان سبزوار یکی از کارخانه های کشور است که محصولاتی با کیفیت را بر اساس استانداردهای جهانی تولید می کند. این کارخانه با استفاده از فناوری های به روز دنیا و نیروی متخصص خود توانسته است از سال ۱۳۸۲ تا کنون عملکردی عالی داشته باشد. مثلاً برای تولید محصولات خود ماشین آلاتی بسیار پیشرفته از بهترین شرکت های کشورهای ایتالیا، آلمان و اتریش را به کار می گیرند.

محصولات سیمان سبزوار

محصولات کارخانه سیمان سبزوار در ۲ نوع تیپ مختلف تولید می شوند که هر دو کیفیت بسیار بالایی دارند.

سیمان تیپ یک

ویژگی های این نوع سیمان سبزوار شامل موارد زیر می شوند:

سیمان تیپ دو

از مهم ترین خصوصیات این نوع سیمان سبزوار، سیمان پرتلند تیپ 2 (Type II portland cement)، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

معرفی کارخانه های سیمان

کارخانه سیمان شاهرود

سیمان شاهرود یکی از کارخانه هایی است که در زمینه تولید سیمان در کشور فعالیت می کند. این کارخانه با تولید انواع مختلفی از این محصول با کیفیت، موفق به برطرف کردن نیاز بخش های گوناگون صنایع مختلف شده است. در واقع تنوع محصولات با کیفیت یکی از امتیازهای این کارخانه به شمار می آید.

محصولات سیمان شاهرود

محصولات سیمان شاهرود که هر کدام با بالاترین کیفیت تولید و روانه بازار می شوند را ۴ مورد زیر تشکیل می دهند:

سيمان پرتلند تيپ يك

این نوع سیمان شاهرود دارای خصوصیت های زیر است:

سيمان پرتلند تيپ دو

این سیمان دارای ویژگی های زیر است:

سيمان پرتلند تيپ سه

این نوع سیمان شاهرود را به عنوان سیمان پرتلندی که از مقاومت اولیه زیادی برخوردار است، می شناسند. مورد استفاده آن در موقعیت هایی است که به مقاومت اولیه زیاد نیاز باشد.

سيمان پرتلند تيپ پنج

زمانی خرید سیمان از این نوع را باید انتخاب کنید که شرایط موجود در کارتان نیازمند مقاومت زیاد بتن در مقابل سولفات ها باشد. چرا که این سیمان را به عنوان سیمان پرتلند ضد سولفات مورد استفاده قرار می دهند.

کارخانه سیمان فراز فیروزکوه

سیمان فراز فیروزکوه فعالیت خود را به عنوان بخشی از صنعت مهم در ایران از اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۲ آغاز کرد. از آن زمان تا کنون، این شرکت محصولات متنوع خود را با بهره گیری از فناوری های روز دنیای این صنعت تولید می کند. به همین دلیل است که یکی از کارخانه های مدرن دنیا به شمار می آید. بنابراین یکی از گزینه های بسیار عالی برای خرید سیمان محسوب می شود.

محصولات سیمان فراز فیروزکوه

محصولات مجموعه سیمان فراز فیروزکوه را ۴ محصول زیر تشکیل می دهند:

کلینکر پرتلند

شرکت سیمان فراز فیروزکوه برای تهیه این نوع محصول خود اکسید آهن، خاک رس و چند ماده افزودنی را با سنگ آهک ترکیب می کند. ترکیب این مواد برای درست شدن کلینکر خاکستری در یک کوره تحت عملیات شدید حرارتی قرار می گیرد.

سیمان پرتلند

این نوع سیمان به عنوان معمول ترین نوع سیمان به شمار می آید. این نوع محصول سیمان فراز فیروزکوه از ترکیب شدن و آسیاب کلینکر، گچ، سرباره و مواد دیگر تهیه می شود.

سیمان تیپ یک

این نوع سیمان را به منظور ساخت بتن معمولی مورد استفاده قرار می دهند. مورد مصرف آن برای شرایطی تعیین شده است که خطر حمله سولفات به میزان کمی وجود دارد.

سیمان تیپ دو

بیش ترین میزان تولید سیمان در کشور به این نوع سیمان تعلق دارد. از خصوصیت های این نوع محصول سیمان فراز فیروزکوه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

معرفی کارخانه های سیمان

شرکت سیمان نائین

شرکت سیمان نائین یکی از شرکت هایی است که به عنوان تولید کننده سیمان استان اصفهان از سال ۱۳۹۰ کار خود را آغاز کرده است. این کارخانه در وسعت ۱۳۰ هکتاری خود همه امکانات به روز دنیا را به منظور تولید محصولات با کیفیت به کار می گیرد. این مجموعه تا به امروز با ماشین آلات و فناوری های جدید توانسته است محصولاتی با کیفیت را تولید کند. حجم تولیدات شرکت سیمان نایین در حدی است که قادر به تأمین نیاز ۲ استان اصفهان و یزد هم زمان با هم است. به همین دلیل یکی از کارخانه هایی است که برای خرید سیمان این ۲ استان، جزء بهترین گزینه ها به شمار می آید.

محصولات شرکت

محصولات گوناگون شرکت سیمان نائین با تکیه بر دانش روز متخصصین این مجموعه و بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی تولید می شوند. تولیدات این مجموعه را کلینکر (Clinker) و انواع سیمان (Cement) با کیفیت بالا تشکیل می دهند. هر کدام از این محصولات به دلیل ویژگی های خاص خود دارای کاربرد منحصر به فرد خود هستند. به این ترتیب، سیمان نایین با تنوع محصولات خود می تواند برای بخش های مختلف صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار گیرد. انواع مختلف سیمان این شرکت عبارت هستند از:

شرکت سیمان گیلان سبز

شرکت سیمان گیلان سبز یکی از کارخانه هایی است که سیمان تولیدی آن کیفیت لازم برای صادرات را نیز دارد. محصول این کارخانه در خاورمیانه دارای رتبه اول در زمینه کیفیت و مقاومت است. توان تولید این کارخانه در حدی است که علاوه بر نیاز استان گیلان، سیمان مورد نیاز استان مازندران را نیز برطرف کند. اگر راه های ارتباطی با سایر استان ها اصلاح شوند، این مجموعه توان کافی برای تولید سیمان سایر استان ها را نیز خواهد داشت.

یکی دیگر از ویژگی هایی که در شرکت سیمان گیلان سبز وجود دارد، توجه این مجموعه به محیط زیست است. سیمان گیلان سبز وسایل زیست محیطی لازم برای حفظ سلامت محیط زیست را خریداری کرده، پساب ایجاد شده در خط تولید را تصفیه می کند. به این ترتیب، خروجی کارخانه هیچ گونه مشکلی برای محیط زیبا و سرسبز استان گیلان به وجود نمی آورد.

محصولات شرکت

شرکت سیمان گیلان سبز از بهمن ماه سال ۱۳۹۲ تا کنون توانسته است انواع محصولات خود را با کیفیت بالا روانه بازار کند. انواع مختلف عبارت هستند از:

شرکت سیمان مازندران (نکا)

شرکت سیمان مازندران (نکا) که فعالیت ساخت و ساز آن به پیش از انقلاب بر می گردد، سرانجام سال ۱۳۶۰ محصولات خود را تولید کرد. نصب و راه اندازی دستگاه های مورد نیاز خط تولید این کارخانه به وسیله کارشناس های ایرانی انجام شد. از آن زمان تا کنون سیمان مازندران توانسته است یکی از پایه های وزین کشور در امر تولید و فروش سیمان باشد.

محصولات شرکت

شرکت سیمان مازندران (نکا) علاوه بر بازار داخل کشور، در بازار خارج از کشور نیز فعالیت می کند. چرا که با بهره مندی از تجربه چندین ساله و دانش متخصصین خود قادر به تولید محصولات با کیفیت است. محصولات این مجموعه عبارت هستند از:

شرکت سیمان فیروزکوه

شرکت سیمان فیروزکوه یکی از کارخانه های تولید کننده سیمان است که مراحل تولید را کاملاً به روز کرده است. از ابتدا تا انتهای تولید این محصول بسیار مهم توسط تجهیزات بسیار دقیق کنترل می شوند. به همین دلیل خروجی کارخانه سیمان فیروزکوه محصولاتی فوق العاده با کیفیت است. فرایند تولید در این کارخانه به شکل کاملاً خودکار و هوشمند انجام می شود. سطح کیفی و فنی همه محصولات شرکت سیمان فیروزکوه تابع جدیدترین استانداردهای ملی و اروپایی است. همین ویژگی ها باعث شده است تا خرید سیمان از این مجموعه فقط به بازار داخلی محدود نشود.

محصولات شرکت

محصولات متعلق به شرکت سیمان فیروزکوه که تحت استاندارد ملی ایران قرار دارند، عبارت هستند از:

معرفی کارخانه های سیمان

شرکت سیمان ساوه (خاکستری)

شرکت سیمان ساوه (خاکستری) کارخانه ای است که با تولید سیمان از آذر ماه سال ۱۳۶۷ به عنوان تأمین کننده سیمان در کشور فعالیت می کند. این شرکت ظرفیت تولید خود را طی سال ها افزایش داد و از تولید 500 تن در روز به تولید 1000 تن در روز رسید. کلینکر (Clinker) یکی از تولیدات این شرکت است که از خرداد سال 1386 با 2 خط تولید به بهره برداری رسید. کیفیت محصولات این کارخانه در سطحی است که بیشتر از 20 کشور دنیا خرید سیمان مورد نیاز خود را از این کارخانه انجام می دهند. به خصوص این که محصولات شرکت سیمان ساوه (خاکستری) دارای گواهینامه های زیر هستند:

محصولات شرکت سیمان ساوه (خاکستری)

محصولات با کیفیت شرکت سیمان ساوه (خاکستری) را ۲ نوع محصول زیر تشکیل می دهند که همه استانداردهای لازم برای تضمین کیفیت را دارا هستند:

سیمان سفید ساوه

طراحی و نصب خط تولید این محصول از شرکت سیمان ساوه (Saveh Cement) را یک شرکت فرانسوی (شرکت FCB) انجام داده است. این نوع سیمان با بهره گیری از فناوری روش تر تهیه می شود. به کار بردن این نوع فناوری 2 ویژگی ارزشمند زیر را برای سیمان به وجود می آورد:

سیمان خاکستری ساوه

تولید این محصول شرکت سیمان ساوه (خاکستری) از سال ۱۳۸۶ آغاز شده است. از مشخصات سیمان خاکستری ساوه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شرکت سیمان آبیک

خرید و فروش سیمان یکی از فعالیت های همیشگی در همه کشورها از جمله ایران به شمار می آید. شرکت سیمان آبیک (Abyek Cement Company) یکی از کارخانه هایی است که با تولید انواع سیمان یک تأمین کننده سیمان محسوب می شود. سیمان آبیک انواع مختلف سیمان مورد نیاز برای ساخت سازه های گوناگون را با بهترین کیفیت در کشور تولید می کند.

محصولات شرکت سیمان آبیک

محصولات متنوع و با کیفیت شرکت سیمان آبیک عبارت هستند از:

سیمان پرتلند ۴۲۵ – ۱

از مهمترین ویژگی های این نوع از محصولات شرکت سیمان آبیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سیمان پرتلند بلین زیاد ( پرتلند ویژه)

اصلی ترین خصوصیت های این محصول را موارد زیر تشکیل می دهند:

سیمان پرتلند پوزولانی ویژه شرکت سیمان آبیک

این محصول را به دلیل ویژگی هایی که دارد در ۲ مورد مختلف به کار می گیرند. این ۲ مورد عبارت هستند از:

سیمان پرتلند پوزولان

از مهمترین ویژگی هایی که این نوع محصول شرکت سیمان آبیک دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سیمان پرتلند آهکی سیمان آبیک

این نوع محصول سیمان آبیک ویژگی های زیر را دارد:

سیمان پرتلند مرکب

این سیمان برای اولین بار در کشور به وسیله شرکت سیمان آبیک تولید شده است که خصوصیات زیر را دارد:

شرکت سیمان شمال (جاجرود)

شرکت سیمان شمال (جاجرود) مجموعه ای است که با تولید انواع سیمان به عنوان یک تأمین کننده سیمان در کشور فعالیت می کند. تاریخچه کوتاه فعالیت این مجموعه را می توان به صورت زیر بیان کرد:

محصولات شرکت سیمان شمال (جاجرود)

محصولات شرکت سیمان شمال (جاجرود) را موارد زیر با خصوصیات خاص خود تشکیل می دهند:

سیمان پرتلند تیپ ۲
سیمان پرتلند پوزولانی شرکت سیمان شمال

این محصول شرکت سیمان شمال را سيمان آميخته نیز می شناسند که دارای مشخصه های زیر است:

سیمان سفید
سیمان رنگی شرکت سیمان شمال

سیمان شمال تنها تولید کننده سیمان از این نوع در کشور است. شرکت سیمان شمال (جاجرود) این نوع محصول خود را در هر نوع رنگ که مشتری سفارش دهد تولید می کند.

شرکت سیمان تهران

خرید و فروش سیمان یکی از فعالیت های اقتصادی بسیار مهم در کشور به شمار می آید. زیرا انواع سیمان را در بسیاری از صنایع کشور به منظور ساخت انواع سازه ها مورد استفاده قرار می دهند. شرکت سیمان تهران (Tehran Cement) یکی از کارخانه هایی است که انواع مختلف سیمان را تولید و به بازار عرضه می کند. این شرکت نیز مثل دیگر کارخانه های تولید کننده سیمان از سال 1335 به عنوان تأمین کننده سیمان در پایتخت فعالیت می کند. از زمان تأسیس این مجموعه تا به امروز با ۹ خط تولید محصولاتی بسیار با کیفیت را به مصرف کنندگان ارائه داده است.

محصولات شرکت سیمان تهران

هر کدام از محصولات مختلف شرکت سیمان تهران دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند. همین خصوصیات تعیین کننده اصلی موارد کاربرد آن ها محسوب می شوند که مصرف کنندگان در زمان خرید سیمان باید به آن ها توجه کنند. محصولات شرکت سیمان تهران را موارد زیر تشکیل می دهند:

انواع سیمان پرتلند
سیمان حفاری

در سال ۱۳۴۶ این محصول مهم شرکت سیمان تهران برای اولین بار در خاورمیانه طبق استاندارد API تولید شد. کلاس های گوناگون این نوع سیمان را در صنعت نفت مورد استفاده قرار می دهند.

سیمان بنایی

برخی از موارد کاربرد این سیمان عبارت از ساخت ملات برای موارد زیر است:

کلام آخر

یکی از مهمترین مواردی که به عنوان آخرین نکته درباره کارخانجات سیمان اهمیت دارد، تهیه محصولات این شرکت ها با بهترین شرایط است. تعداد زیادی شرکت های تأمین کننده سیمان در این زمینه فعالیت می کنند. اما تنها مجموعه هایی مثل پتروکیمیا را که به نیازهای مصرف کنندگان توجه ویژه دارند می توان به عنوان بهترین گزینه ها در نظر گرفت. مثلاً خرید جزئی سیمان با قیمتی منصفانه از مهمترین تقاضاهای مصرف کنندگان است که این شرکت ها با حذف واسطه آن را برآورده می کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x